CENNIK MASAŻY

masaz

Masaż to jedna z najstarszych metod skutecznego usuwania napięcia mięśniowego, eliminowania bólu kręgosłupa, radzenia sobie z zakwasami i obrzękami. Zabiegi, w których wykorzystuje się techniki masażu mają również charakter estetyczny: wspomagają odchudzanie, walkę z cellulitem, poprawiają jędrność skóry.

MASAŻ KLASYCZNY

Najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy, intensywności może być leczniczy, pobudzający lub relaksacyjny. Głównym jego celem jest poprawa krążenia obwodowego, tj. ułatwienie odpływu krwi żylnej oraz doprowadzenie krwi tętniczej do tkanek. Zależnie od celu wykonuje się go całą dłonią, kostkami rąk bądź kciukami, stosując odpowiednią siłę ucisku w różnych miejscach.

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKA Z DRENAŻEM LIMFATYCZNYM

Gumowe bańki chińskie – próżniowe, choć wykorzystywane w celach leczniczych, wśród kobiet zyskały ogromną popularność głównie jako przyrząd do masażu. Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, powoduje silne przekrwienie pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Masaż bańką chińska znajduje zastosowanie szczególnie w kuracji antycellulitowej. Trwa 30 minut i powinien być wykonywany w 10-12 seriach z odstępami między kolejnymi zabiegami, nie rzadziej niż co 3 dni. Zapobiegawczo zaś raz w tygodniu.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

Jego celem jest usprawnienie przepływu limfy w organizmie. Przeciwdziała powstawaniu obrzęków i cellulitu lub prowadzi do zmniejszenia już istniejących. Doskonały zabieg oczyszczający i poprawiający cyrkulację krwi. Przyspiesza wydalanie toksyn i płynów. Zaleca się stosowanie np. przy zabiegach wyszczuplających.

REFLEKSOTERAPIA

Poprzez ucisk określonych punktów i stref odruchowych na stopach, stymulowane są poszczególne narządy i układy ludzkiego ciała. Zabieg ten ma wspaniałe działanie relaksujące. Poprawia ukrwienie i odblokowuje przesyłanie impulsów nerwowych.

MASAŻ ODCHUDZAJĄCY

Zadaniem tego rodzaju masażu jest wspomaganie wyszczuplenia, przyspieszenie procesów rozbicia tkanki tłuszczowej, poprawienie krążenia i uwolnienie toksyn z organizmu, Jest to energiczny, mocny masaż z wykorzystaniem  kremów aktywatorami  (kofeinę, l-karnityna, algi) przyspieszające procesy lipolizy.

MASAŻ UJĘDRNIAJĄCY

Polecany Paniom po terapii odchudzającej lub w przypadku utraty jędrności skóry, jest masażem wspomagającym napięcie tkanek, głównie tkanki łącznej. Może być wykonywany jako całościowy zabieg lub  na wybrane partie ciała.

MASAŻ DLA KOBIET W CIĄŻY

Terapia masażem w ciąży znacząco relaksuje, zapewnia dobry stan psychiczny i fizyczny ciężarnej, redukuje obrzęki, przeciwdziała powstawaniu żylaków, usprawnia krążenie krwi i limfy, redukuje ból i wzmożone napięcie mięśni szkieletowych, uelastycznia skórę, co znacząco eliminuje powstawanie rozstępów ciążowych i poporodowych.

MASAŻ – REKONSTRUKCJA POCIĄŻOWA

Zabiegi mające na celu przywrócenie kondycji i wyglądu ciała mamy do stanu z przed ciąży.